Léto na Lipně

Lipno stále vzkvétá a příležitostí, jak si užít letní dovolenou na Lipensku, neustále přibývá. Protože chceme abyste si pobyt v našem hotelu Albatros mohli užít se vším všudy, připravili jsme pro vás nejrůznější aktivity a výlety, které můžete v našem kraji podniknout.

In-line stezka

Jezerní in-line stezka u Lipna je jednou z nejkrásnějších v České republice. A ptáte se proč? Celá trasa vede podél břehu Lipenské přehrady a naskýtá se vám výhled na vodní hladinu i přilehlé malebné vesničky. Stezka byla již prodloužena až do obce Přední Výtoň, takže můžete pohodlně vyrazit přímo od hotelu Albatros. Trasa končí ve Frymburku a úsek mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem (který měří 9,5 km) je dokonce osvětlen. Celá stezka měří 19 km a pokud byste od hotelu chtěli dojet až do Frymburku, můžete využít přívoz do Frýdavy, odkud vede do Přední Výtoně místní komunikace, kde je velmi malý provoz.

Více informací: www.lipno.cz

Koupání a rybaření

Jedno z velice krásných míst pro koupání na Lipně se nachází přímo u Hotelu Albatros. Není nic jednoduššího, než vyjít z pokoje na terasu a mít přístup do vody přímo z hotelové zahrady, nebo je také možné využít písčitou pláž hned vedle hotelu.

Lipno je mimo jiné rájem rybářů. A proč tomu tak je? Protože přehrada nebyla od jejího vystavení nikdy zcela vypuštěna a můžete narazit na opravdu krásné a velké úlovky. Zároveň je tu velice pestré složení druhů ryb. Chytat je možné pouze po zakoupení povolenky. Rybářské povolenky nově od roku 2020 zakoupíte přímo na Infocentru Lipno. 

Více informací: www.lipno.cz

Turistika

Chcete objevit kouzlo lipenské přírody a jejích památek? Pak se neváhejte vydat prozkoumat tuto oblast po svých, protože vás čekají krásné výhledy na přehradu a přilehlou šumavskou krajinu.

Vítkův hrádek

vzdálenost od hotelu 7 km

Přímo z hotelu Albatros se můžete vydat na nedaleký Vítkův hrádek, též známý pod názvem Vítkův kámen. Dnes se jedná již o zříceninu hradu, na které probíhají různé kulturní akce, a na vrcholku stojí vyhlídka, díky které se vám naskytne nádherný výhled na Lipenskou přehradu a Šumavu. Z Přední Výtoně se vydáte po červené turistické trase směrem na Svatého Tomáše a ta vás dovede až do cíle. Kolem Vítkova hrádku také vede naučná stezka, o kterou si můžete vaši trasu prodloužit a ještě se něco dozvědět. V letních měsících je v provozu stánek, abyste se mohli posilnit před cestou zpět.

Více informací: www.vitkuvhradek.cz

Schwanzenberský plavební kanál

vzdálenost od hotelu 50 km I trasa 9 km

Velice zajímavou technickou památkou a zároveň krásnou procházkou šumavskou přírodou je trasa podél Schwanzenberského kanálu. Tento kanál byl zřízen pro dopravu dřeva z nepřístupných šumavských míst v krajině. V úseku 9 km se nachází naučná stezka, kterou vřele doporučujeme využít. Autem dojedete na parkoviště u Jeleních Vrchů, odkud stezka začíná. Díky nenáročnému terénu je vhodná opravdu pro všechny.

Více informací: www.npsumava.cz

Vodopády Svatého Wolfganga

vzdálenost od hotelu 9,5 km I trasa (okruh) 12 km

Směrem na Vyšší Brod se nacházejí vodopády Svatého Wolfganga. Jedná se spíše o vysoké kaskády, které na vás při větším průtoku vody udělají pozoruhodný dojem. Vydáte se autem do Loučovic a odtud již pěšky po žluté turistické trase, která vás dovede až k vodopádům. U vodopádů se napojíte na Opatskou stezku (I a II), která vás hezkou trasou zavede zase zpátky do Loučovic. Po cestě narazíte na další památky.

Více informací: www.jiznicechy.cz

Cykloturistika

Hledáte cyklistický ráj? Pak jste v Jižních Čechách na tom správném místě. Svoje kolo můžete prohánět po 5 značených trasách v okolí Lipna, které jsou navzájem propojeny. Není tedy problém v průběhu výletu trasu zkrátit, nebo naopak prodloužit. Zároveň tyto cyklostezky na 5 místech navazují na hranicích s Rakouskem na síť rakouských cyklostezek. Vyberte si některou z tras na níže uvedeném odkazu a objevte krásy Šumavy na kole.

Více informací: www.lipno.cz

Bike park

Máte rádi jízdu na kole a adrenalin? Pak je pro vás Bike park Lipno jako dělaný. Nechte se vyvézt lanovou dráhou Promenádní, která vás dopraví až na vrchol Slupečného vrchu. Zde si můžete vybrat ze tří tras, které v celkové délce měří 8 km. Na své si přijdou začátečníci i zkušení matadoři.

Více informací:  www.lipnolakeresort.cz

Království lesa - rodinný park

Nově vybudované a jedinečné lesní hřiště je jen malý kousek od Stezky korunami stromů, tedy u Lipna nad Vltavou. Pokud hledáte místo, kde se vydovádí celá rodina, pak je Království lesa tou správnou volbou. Čekají vás desítky atrakcí, kde si můžete hrát a vyzkoušet svoje pohybové schopnosti a dovednosti. Tvůrci parku se nechali inspirovat životem v lese, nejen že si užijte spoustu zábavy, ale také se naučíte rozeznávat zvířecí stopy, stromy a spoustu dalších zajímavostí.

Více informací: www.kralovstvilesa.cz

Adventure golf

Pro všechny, kteří mají rádi zábavu a netradiční zážitky dohromady, máme tip na Adventure golf v Lipně nad Vltavou. Golfové hřiště se skládá z 18-ti jamek, které jsou v krásném prostředí botanické zahrady. Budete procházet kolem jezírek, vodopádu a obklopovat vás bude bohatá flóra. Hra není fyzicky náročná a je vhodná i pro děti od 3 let.

Více informací:  www.funspotlipno.cz

Hotel Albatros v Přední Výtoni hodnocení