Zima na Lipně

Lipno je jediné místo v České republice, které je významné letní, ale i zimní středisko. V zimě si na Lipně užijete nejen lyžování, ale i bruslení, běžecké lyžování a chybět nebudou ani krásné výhledy na zamrzlou přehradu s přilehlou šumavskou přírodou, které můžete obdivovat ze Stezky korunami stromů.

Bruslařská dráha

Lipenská ledová magistrála je jednou z nejdelších přírodních bruslařských tratí v Evropě, proto si návštěvu této jedinečné atrakce na Lipně nenechte určitě ujít. Dráha je propojena mezi třemi obcemi – Lipno nad Vltavou, Frymburk a Přední Výtoň. Není tedy nic jednoduššího, než téměř od hotelu nastoupit na led a užívat si jízdu po zamrzlé vodní hladině.

Více informací: www.ledovamagistrala.cz

Běžecké lyžování

O strojově upravené běžkařské tratě není na Lipně a v jeho okolí nouze. Je zde až 40 kilometrů tratí a pokud by to náhodou zapáleným běžkařům nestačilo, můžeme doporučit dráhy na rakouské straně Šumavy v Schönebenu, který je necelých 40 minut od hotelu Albatros.

Více informací:  www.lipno-in.cz

Skiareály

Neznamená, že když jste u vody, tak musíte vyjet o dalších 500 m výše, abyste si mohli parádně zalyžovat. Možností lyžování je na Lipně a v jeho okolí opravdu dostatek. Všude vás čekají čeští instruktoři, restaurace a super zázemí pro dospělé i děti.

Skiareál Lipno

Toto lyžařské středisko je určeno především pro rodiny s dětmi. Všechny sjezdovky v celkové délce 11 km jsou zasněžovány a denně upravovány. Zázemí tohoto areálu je velice komfortní díky jeho poloze a dostupnosti. Můžete tu strávit celý den a přesto nemusíte opustit areál. Najdete zde občerstvení, půjčovnu a servis lyží, lyžařskou školu, výuková hřiště s pojízdnými pásy a spoustu dalšího.

Více informací:  www.lipno.info

Skiareál Sternstein

Sternstein je menší rodinný skiareál s 5 km sjezdovek, který nadchne rodiny s dětmi a stejně tak zkušené lyžaře. Nachází se pouze 20 minut jízdy autem od hotelu Albatros a pokud nemáte rádi velkou koncentraci lyžařů, doporučujeme navštívit právě toto středisko. Pro nejmenší je připraven minipark s pásem a krásný dětský park. V tomto středisku si můžete objednat česky mluvícího instruktora.

Více informací:  www.lipno-sternstein-hochficht.cz

Skiareál Hochficht

Hochficht je největší rakouské lyžařské středisko, které se nachází mimo oblast pohoří Alp. Leží nedaleko hranic, pouze 40 minut jízdy autem od hotelu Albatros. Svoje lyže můžete prohánět po 21 km sjezdových tratích různých obtížností a pro děti je připraven dětský park, který se může pyšnit nejdelším zastřešeným pásem v Horním Rakousku.

Více informací:  www.hochficht.at

Hotel Albatros v Přední Výtoni hodnocení